.cz.

Škola Děti lesa

Kdo jsou děti lesa?

Děti lesa jsou úžasní jedinci, kteří umí vnímat les a přírodu v její kráse. Získají základy ochrany přírody, poznají pampelišku od jitrocele, umí si postavit jednoduchý přístřešek v lese na přespání, rozdělat oheň různými způsoby, znají pojmy jako Kolo roku nebo Matka Země, vnímají důležitost přírody, i když žijí ve městě. 

A tím, že jsou napojeni na Zemi, lépe si tak uvědomují také samy sebe. Naučí se rozpoznat, co je baví i v čem jsou jejich slabé a silné stránky. Věří si. Pomáhají ostatním. Nebojí se říct svůj názor a stát si za ním. Jsou jedineční.

Děti lesa prožívají ve škole v podstatě takovou fantasy hru. Mohou mít i různé schopnosti a způsoby rozvíjení znalostí. Někteří se naučí používat nové technologie, jiní zůstanou u dávných technik jako je vyřezávání dřeva, umění vařit lektvary či jiné pochutiny. Jiní se učí bojovému umění nebo se zdokonalují ve zpěvu a kresbě. Jen k tomu potřebují bezpečné prostředí a průvodce, kteří jsou jim nablízku se svou otevřenou náručí a myslí. U všech těchto aktivit se však přirozenou cestou a bez nátlaku učí.

Děti lesa si potřebují občas jen tak zaskákat v blátě, válet sudy v trávě, obejmout strom či jen ležet na trávě a pozorovat plující mraky na obloze. Slyšet zpívat ptáky, stopovat zvěř v lese nebo se jen tak procházet a dýchat.

Neméně důležité však pro ně je, aby se zapojili do dnešního světa, který je rychlý a závislý na technologiích. To pro ně není problém, protože i v této době si totiž zachovávají to své, svou podstatu a jedinečnost. Proto se naučí výborně používat počítač, mluvit cizími jazyky, klidně programovat či hrát počítačové hry, i když „deskovky“ taky nezavrhnou. Zkoušejí od všeho něco a přitom se učí vše. Psát, číst, počítat a mnohem více.  Každé dítko lesa má svůj čarostrom nebo také silový strom, který jej provází, pomáhá či dodává jim sílu a  odvahu.

“Roses Trémières” by Berthe Morisot
“V Bois de Boulogne” od Berthe Morisot
“Mladá žena v Mauve” od Berthe Morisot

Přidat blokové vzory

Blokové vzory jsou předem navržené skupiny bloků. Chcete-li přidat, vyberte tlačítko Přidat blok [+] na panelu nástrojů v horní části editoru. Přepněte na kartu Vzory pod vyhledávací lištou a vyberte vzorek.

Zarámujte obrázky

Twenty Twenty-One obsahuje stylové ohraničení pro váš obsah. Je-li vybrán blok obrázků, otevřete panel „Styly“ v postranním panelu editoru. Chcete-li jej aktivovat, vyberte styl bloku „Rám“.

Překrývající se sloupce

Twenty Twenty-One také obsahuje styl překrytí pro bloky sloupců. Je-li vybrán blok Sloupce, otevřete panel „Styly“ na postranním panelu editoru. Vyberte styl bloku „Překrývání“ a vyzkoušejte to.